GökhanK


Moskova 2005, Nazım Hikmet'in Mezarı Başında.

Gökhan Kalaylı
1966 yılında Kırklareli'n de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamladı.Burhan Felek Lisesi'n den mezun oldu. 1985 yılında girdiği İ.T.Ü Makina fakültesi, Makina Mühendisliğinden 1989 yılında mezun olduktan sonra,aynı üniversite'de master eğitimine devam etti. 1992 yılında Pekiyi derece ile mezun olduğu yüksek lisans programından ötürü, İ.T.Ü 'de Doktora yapmaya hak kazandı. Bu hakkını dondurarak  Kanada'ya giden Gökhan kalaylı, 1993 yılında Askeri görevini yerine getirmek üzere Polatlı Topçu okulunda yedek subay olarak girdi.
 Kariyerinde bir çok kişisel başarıları bulunan Gökhan Kalaylı, özellikle Fast food Ekipmanlarında geliştirdiği ve patent aldığı maximes ürününün yanı sıra, kendi adına tescil ettirdiği Solbrella (www.solbrella.com) güneş enerjiisinden enerji üreten enerji şemsiyeleri buluşu ile 2012 yılında TPE (Türk Patent Enstitüsü) tarafından, Türkiye'nin son 2 yılda ki 7.000 patent başvurusu arasında en iyi 10 buluşundan biri  seçilmiştir.TRT taraından patentli buluşlar adı altında bir kısa belgesele konu olmuştur.
Ford Otosan, Dyo Boya Sanayi, Burger King ve Enerji sektöründe söz sahibi firmalarda mühendislik ve üst düzey yöneticilik yapan Gökhan Kalaylı, bir çok uluslararası firmalarla ortak proje geliştirme konusunda da liderlik görevi üstlenmiştir.

Comments